Korzystanie z zewnętrznej usługi księgowej ma wiele zalet w porównaniu z korzystaniem z usług księgowego indywidualnego. Oto 5 największych korzyści z korzystania z usługi księgowej:

Opinia bezstronna

Posiadanie zewnętrznego księgowego może zdziałać cuda dla Twojej firmy. Wewnętrzny księgowy jest często emocjonalnie zaangażowany w biznes. Zewnętrzne usługi księgowe będą w całości związane z działalnością firmy i mogą zapewnić istotny wgląd w jej sytuację finansową. Polecamy artykuł https://www.biuro-rr.pl/. Może to być pozytywne lub negatywne spostrzeżenie, ale w każdym razie jest to cenna informacja, której w innym przypadku nie udałoby Ci się zdobyć.

Niższe koszty

Obsługa księgowa powinna obniżyć koszty na wiele sposobów. Oczywistymi świadczeniami oszczędnościowymi są brak podatku od wynagrodzeń, płatnych urlopów i innych świadczeń pracowniczych.

Ponadto, ogólnie rzecz biorąc, powinieneś być w stanie zapłacić za usługę księgową znacznie mniej niż pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze czasu pracy.

Księgowy nie powie Ci, co chcesz usłyszeć na temat swojej sytuacji finansowej. Pomocne zasoby https://www.rachunkowe-biuro-24.pl/ksiegowosc/wymagaj-wiecej-od-ksiegowego-malej-firmy/. Twój księgowy powinien zachowywać się jak pies nadzorujący Twoją firmę, zawsze szukając możliwości oszczędzania kosztów lub trendów finansowych, które wymagają uwagi.

Niższy obrót

Wielu wewnętrznych księgowych po prostu opuszcza firmę. Może to być z nudy, lepsze możliwości lub czują się niedoceniani przez właścicieli firm. Bez względu na powód, nieobecność księgowego może spowodować poważne zawirowania finansowe w Twoim biznesie. Nagle te proste codzienne zadania z zakresu księgowości przestają być wykonywane. Pieniądze przestały płynąć, a sprzedawcy domagają się zaległych wypłat. Jeśli zlecasz prowadzenie księgowości na zewnątrz, być może już nigdy nie będziesz musiał zatrudniać nowych pracowników. Firmy świadczące usługi księgowe rzadko zrzucają klientów i są bardziej zainteresowane długoterminowymi relacjami biznesowymi.

Ekspert dla Twojej branży i Twojej firmy

Są księgowi generalni i księgowi eksperccy. Powinieneś być w stanie znaleźć eksperta księgowego dla twojej konkretnej firmy, zarówno branży, jak i wielkości firmy. Znalezienie księgowego z określonym doświadczeniem w branży może być kluczowe i bardzo korzystne. Poszukaj również usługi księgowej, która specjalizuje się w pracy z firmami o rozmiarach zbliżonych do Twojej firmy.

Skoncentruj się na tym, co jest dla Ciebie ważne.


Korzystanie z usługi księgowej pozwoli Ci skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne, zarówno w Twojej firmie, jak i poza nią. Może chcesz skupić się na sprzedaży i wzroście, ale do tego potrzebne są pewne raporty finansowe i analizy. Może po prostu nie chcesz się martwić o swoją księgowość, więc możesz skupić się na rzeczach poza biurem, takich jak rodzina i gra w golfa. Korzystanie z usługi księgowej zmniejszy wszelkie obawy związane z finansami przedsiębiorstwa, dzięki czemu będziesz mógł ponownie skupić się na tym, co jest dla Ciebie ważne.

Chcesz skorzystać z możliwości prowadzenia księgowości w ramach outsourcingu?