Od początku 2017 roku obserwujemy kilka znaczących trendów w zakresie drzwi zewnętrznych, okien zamiennych, produkowanych kamieni i bocznicy winylowej. Uważamy, że są to doskonałe wskaźniki możliwości na rynku, więc podzielimy się z Tobą tymi trendami w serii blogów. Dziś zaczynamy od trendów, które obserwujemy w sprzedaży drzwi zewnętrznych.

Wymienić modele na nowe.

Chciałbym zacząć od kilku uwag na temat rynku wymiany i przebudowy. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci rynek ten rozwijał się w bardzo dobrym kierunku i nie widzę, aby w ciągu najbliższych kilku lat sytuacja ta się zmieniała. Właściciele domów wciąż przebudowują lub rozbudowują swoje domy. Jednocześnie w ciągu ostatnich kilku lat bardzo dobrze rozwijał się również rynek budownictwa mieszkaniowego. Poprawia to sytuację na rynku wtórnym, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na zakup domu do remontu.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego.

Szybszy wzrost sprzedaży drzwi zewnętrznych z włókna szklanego. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne drewniane, włókno szklane rozwija się w szybszym tempie niż drzwi drewniane. Nie oznacza to, że włókna szklane wyprzedziły sprzedaż drzwi stalowych – stal jest nadal największą kategorią sprzedaży.

Drzwi zewnętrzne drewniane dostępne na stronie: http://www.art-tom.pl/

Stal jest trwała

Drzwi stalowe są od dawna wybierane na całym rynku z wielu powodów. Właściciele domów prosili o stal ze względu na jej renomę, a dealerzy dobrze znają linie produktów stalowych i mają wysoki poziom komfortu przy ich sprzedaży. Tak więc stal jest zakorzeniona w preferencjach właścicieli domów i od wielu lat jest wybierana jako drzwi zewnętrzne.

Drzwi zewnętrzne z włókna szklanego stają się mocniejsze


Obserwujemy jednak przyspieszenie wzrostu sprzedaży drzwi z włókna szklanego. które stają się coraz solidniejsze.

Doskonałym tego przykładem są szklane drzwi zewnętrzne, które od czasu wprowadzenia w 2014 roku pozostają najbardziej energooszczędnym systemem drzwi zewnętrznych na rynku.